ZSTI uczestniczy w "Krokusie"

Kolejny ważny projekt, który od wielu lat realizuje młodzież naszej szkoły to międzynarodowy Projekt Krokus. Polega on na zasadzeniu w wielu krajach Europy 1,5 mln cebulek krokusów, by upamiętnić 1,5 mln dzieci zamordowanych w Zagładzie.

W naszym mieście ok. 1/3 Ofiar Holokaustu nie ukończyła 18. roku życia, prawie 170 miało mniej niż 10 lat! Sadzimy dla nich krokusy w 3 miejscach pamięci oraz przed budynkiem naszej szkoły przy ul. Matejki, gdzie zastrzelono 12-letniego Chaima Schmidta, a przy pobliskim Rynku i okolicznych ulicach, mieszkało wiele żydowskich rodzin. Do szkoły powszechnej, w bezpośrednim sąsiedztwie naszej szkoły, uczęszczały żydowskie dzieci, a obok był cheder - żydowska szkoła dla najmłodszych. Zasadzone jesienią cebulki rozkwitają wiosną, by choć w ten sposób pamięć trwała. Projekt koordynuje w naszej szkole pani Urszula Antosz-Rekucka.