Wspólnymi siłami przywracamy nadzieję. Podziękowania z Afryki

Otrzymaliśmy właśnie wzruszające podziękowania za włączenie się w akcję „Zastrzyk dobra”, na ratowanie życia kongijskiej pielęgniarki, Micheline.

Pracująca z nią w szpitalu w Bunkeya świecka misjonarka, pielęgniarka z Bielska Białej, Agnieszka Nowak, postanowiła poruszyć niebo i ziemię, by uratować cierpiącą na schyłkową niewydolność nerek, mamę gromadki dzieci, oddaną pacjentom, jak ona - „pigułę”.

Także i my mamy w tym swój mały udział: Szkolne Koło „Caritas” prowadziło kwestę i aukcje na ten cel. Zebraliśmy 1807 zł i przekazaliśmy je w całości na organizowaną zrzutkę. Dziękujemy wszystkim, którzy się dorzucili. Agnieszka pisze do nas: „Michaline kontynuuje dializoterapię. Czuje się dobrze. Rozpoczynamy przygotowania do procedury przeszczepu.Proszę, pamiętajcie o niej- niezależnie od tego gdzie będę na świecie- będę walczyć o jej życie”. W naszej szkole zbiórkę koordynowały wszystkie trzy panie katechetki, kłaniamy się uczestnikom za każdy dołożony grosz!