ZSTI z „Zagórzańskimi Dziedzinami” będą współpracować przy promocji lokalnej marki

Dyrektor ZSTI p. Andrzej Dębski podpisał porozumienie z wójtem Gminy Mszana Dolna p. Bolesławem Żabą będącym koordynatorem marki lokalnej „Zagórzańskie Dziedziny”. Współpracę nawiązano rok temu, a 6 grudnia udało się ją sformalizować. Ta wyjątkowa data ma symbolizować obopólne korzyści.

Przypomnijmy, że marka, której budowę rozpoczęto w 2018 roku, jest dedykowana miłośnikom gór spragnionym natury i prostoty i ma na celu promować obszar Zagórzan oraz proponowane w nim produkty, usługi i inicjatywy. „Zagórzańskie Dziedziny” łączą Beskid Wyspowy i Gorce. Splatają przyrodę z niezwykłymi krajobrazami.

Przedmiotem zwartego w grudniu porozumienia, jest szeroko rozumiana współpraca przy realizacji działań związanych z promocją zagórzańskiej kultury, ma ona przybierać różnorodne formy w dziedzinie kultury, edukacji, nauki.

We wrześniu w ZSTI odbyło się spotkanie z koordynatorkami marki – paniami: Magdaleną Polańską i Agnieszką Józefiak-Lewandowską, podczas którego uczniowie kl.1 i 2 technikum reklamy mieli okazję poznać idę „Zagórzańskich Dziedzin” oraz uczestniczyć w warsztatach promujących zagórzańską kulturę. To właśnie uczniowie klas reklamy zostaną włączeni w działania projektowe. Podczas zajęć z grafiki reklamowej, czy fotografii będą mieli okazję przekuć swoje artystyczne pomysły w konkretne działania projektowe. Korzyść będzie z pewnością obopólna – dla twórców marki pomoc przy jej promocji, a dla uczniów budowanie własnego port folio zawodowego i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce.